Konferencja prasowa w Łodzi

W czwartek 30 lipca br. o godz 11.00 w siedzibie Instytutu Spraw Obywatelskich przy ulicy Więckowskiego 33/127 w Łodzi odbędzie się konferencja prasowa inicjująca Kampanię „Naturalne Geny”, której celem jest zwiększenie świadomości konsumentów i zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące ze stosowania Organizmów Modyfikowanych Genetycznie (GMO) w produkcji żywności.

Czytaj dalej 24.07.2009. 12:13

Śniadanie prasowe

23-go czerwca w Instytucie Teatralnym w Warszawie odbyło się śniadanie prasowe dotyczące sposobów budowania świadomości konsumenckiej wokół zagadnień związanych z produktami żywnościowymi modyfikowanymi genetycznie.

Czytaj dalej 29.06.2009. 14:18

11 krajów UE chce nowych przepisów

„Ze względu na niezadowalającą sytuację i negatywne nastawienie do GMO dużej części ludności w wielu państwach członkowskich, nadszedł czas na znalezienie nowych rozwiązań ograniczających przyzwolenia na stosowanie GMO w rolnictwie. Wyobrażamy sobie to jako zestaw drobnych zmian w aktach prawnych Unii Europejskiej, dzięki którym poszczególne państwa członkowskie uzyskają prawo do ograniczenia lub zakazania upraw GMO na swoim terytorium”.

Czytaj dalej 22.06.2009. 05:13

Cel kampanii

Kampania prowadzona przez Instytut Spraw Obywatelskich ma na celu:

  • dostarczenie obywatelom Polski, informacji dotyczących produktów żywnościowych powstających na bazie organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO)
  • wprowadzenie oznakowania pozytywnego (marka „Geny Naturalne”) - ułatwiającego konsumentom wybieranie produktów wolnych od GMO
  • doprowadzenie do przejrzystej sytuacji prawnej w Polsce dotyczącej oznaczania produktów zawierających GMO


<< Pierwszy < Poprzednia [37 / 37] Następna > Ostatni >>