Roztrzygnięty konkurs na plakat kampanii „Stop dla GMO w Polsce”

Zakończył się konkurs ICPPC na plakat promujący kampanię „Stop dla GMO w Polsce”. W konkursie wzięło udział pięć prac, spośród których wybraliśmy dwie.

I miejsce plakat autorstwa Grupy Artystycznej Zawleczka www.zawleczka.com.pl
ZOBACZ PLAKAT

II miejsce plakat autorstwa Izabeli Kleczyńskiej z Poznania
ZOBACZ PLAKAT

25.08.2009. 12:34

Po Festiwalu Smaku w Grucznie

Na IV Festiwalu Smaku w Grucznie Instytut Spraw Obywatelskich w ramach kampanii Naturalne Geny zorganizował śniadanie prasowe, podczas którego odbyła się dyskusja na temat znakowania żywności zawierającej GMO połączona z degustacją potraw przygotowanych przez mistrzów kuchni na bazie naturalnych produktów z gospodarstw ekologicznych.

Czytaj dalej 24.08.2009. 16:46

„Śniadanie prasowe” na Festiwalu Smaku w Grucznie

W niedzielę 23 sierpnia br. o godz. 10:00 odbędzie się „Śniadanie prasowe” będące kontynuacją prowadzonych przez Instytut Spraw Obywatelskich działań w ramach kampanii „Naturalne Geny”.

Drugiego dnia Festiwalu Smaku w zaaranżowanym przez ISO spotkaniu udział wezmą m.in. Jacek Szklarek – prezes Stowarzyszenia Slow Food Polska oraz Szymon Surmacz z Magazynu Obywatel. Oprócz panelistów nie zabraknie przedstawicieli mediów z całej Polski, a także producentów żywności, ekorolników i in. Podczas debaty omówiony zostanie temat znakowania żywności zawierającej GMO. Będziemy zachęcać do podpisywania petycji w tej sprawie oraz opowiemy o innych działaniach prowadzonych w zakresie kampanii „Naturalne Geny”.

17.08.2009. 16:52

Nasi partnerzy:

Wspierają nas:

„Naturalne Geny” na Stacji Wolimierz

Kolejnym etapem promocji kampanii „Naturalne Geny” będzie nasza obecność w Wolimierzu podczas corocznego festiwalu - 31.07.09. - 02.08.09. Tym razem odbędzie się pod hasłem „Festiwalu Harmonii” i będzie skupiać się wokół kultywowania wartości bioregionalnych, rozwoju zrównoważonego, sztuki alternatywnej oraz swojskiej. Możliwość zaprezentowania naszej działalności w międzynarodowym gronie odwiedzających Stację Wolimierz będzie dla Instytutu Spraw Obywatelskich zaszczytem, a jednocześnie nowym wyzwaniem. Podczas weekendu przedstawimy m.in. idee kampanii „Naturalne Geny” oraz przeprowadzimy zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie znakowania żywności zawierającej GMO. Dla najbardziej zainteresowanych nie zabraknie kampanijnych gadżetów. Serdecznie zapraszamy!

28.07.2009. 09:38