Konferencje prasowe kampanii Naturalne Geny

W poniedziałek 16 listopada br. o godz. 12.00 w czterech miastach Polski:

  • Łodzi (w siedzibie ISO przy ulicy Więckowskiego 33),
  • Krakowie (w Galerii Przyrody przy ulicy Studenckiej 15),
  • Gdańsku (w siedzibie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej przy ulicy Straganiarskiej 43-46),
  • Poznaniu (w Infocafe przy ulicy Libelta 22).

Instytut Spraw Obywatelskich zorganizuje konferencje prasowe w ramach kampanii konsumenckiej „Naturalne geny”.

Czytaj dalej 10.11.2009. 20:55

Natura Food

W dniach 23-25 października w hali Expo przy ul. Stefanowskiego w Łodzi odbyły się II Dni Naturalnej Żywności Natura Food, których partnerem merytorycznym był Instytut Spraw Obywatelskich.

Współpracując z Międzynarodowymi Targami Łódzkimi oraz Biokurierem zorganizowaliśmy panel dyskusyjny pt. „Żywność ekologiczna w Twoim sklepie”, podczas którego odbyły się prelekcje zaproszonych gości. Tematy skoncentrowane były wokół znakowania żywności, między innymi w kontekście produktów zawierających GMO. W spotkaniu udział wzięli: Dorota Metera – Bioekspert, Janina Sokołowska – PKE Gliwice, Marek Borowiński – MTŁ, Ireneusz Klawikowski – PRO-ECO, Karol Przybylak – Biokurier, Łukasz Supergan – Greenpeace Polska. Instytut Spraw Obywatelskich reprezentował Szymon Surmacz, który opowiedział o kampanii Naturalne Geny i zachęcał przedstawicieli branży spożywczej do współpracy z organizacjami pozarządowymi w celu usprawnienia procedur znakowania żywności.

Czytaj dalej 28.10.2009. 11:11

Brawo dla Greenpeace!

Jak nie wystarczają petycje, potrzebna jest odważna akcja.

Greenpeace Polska zabezpieczył pole z nielegalnie posadzoną kukurydzą GMO i złożył zawiadomienie do prokuratury. Polecamy zapoznanie się z informacjami bezpośrednio u źródła.

Dwa dni później aktywiści wspięli się na ministerstwo środowiska, gdzie rozwiesili wielki transparent z hasłem "ZAKAZAĆ UPRAW GMO" i rysunkiem kukurydzy stylizowanym na postać z filmu grozy. Więcej informacji na stronie Greenpeace.

07.10.2009. 13:11

O GMO przy porannej kawie i herbacie

Zapraszamy wszystkich do oglądania programu TVP1 „Kawa czy herbata?w dniu 30 września (środa). Ok. godziny 7:00 redaktor „Obywatela”, Szymon Surmacz z Instytutu Spraw Obywatelskich będzie mówił o organizmach modyfikowanych genetycznie, a także kampanii Naturalne Geny.

Drugim gościem - ekspertem zaproszonym do tego programu będzie prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

29.09.2009. 10:29

Dożynki na Jasnej Górze

5 września br. wzięliśmy udział w konferencji, dotyczącej organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO), zorganizowanej podczas dożynek na Jasnej Górze w Częstochowie. Konferencję przygotowała Koalicja „Polska wolna od GMO”, której działania są od samego początku aktywnie wspierane przez Instytut Spraw Obywatelskich. Prelegentami byli naukowcy, lekarze i działacze społeczni zajmujący się problematyką żywienia i rolnictwa.

Czytaj dalej 07.09.2009. 12:17