Kanadyjski sposób na powstrzymanie monopolu Monstanto

W Kanadzie uchwalana jest ustawa, która może skutecznie zablokować monopol firmy Monsanto panujący w systemie żywienia. Kto wie, czy inne kraje będą mogły skorzystać z podobnego rozwiązania w przyszłości.


Some rights reserved by: https://www.flickr.com/photos/toronto_democracy/

Czytaj dalej 12.05.2014. 14:20

Co dalej z klonowaniem? Do poniedziałku trwają konsultacje społeczne przy Ministerstwie Rolnictwa

Do 12 maja 2014 roku można nadsyłać do polskiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi uwagi dotyczące dwóch dyrektyw, przygotowanych przez unijne organy prawodawcze: „Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie klonowania zwierząt z gatunku bydła, świń, owiec, kóz i koni utrzymywanych do celów chowu” oraz „Dyrektywy Rady w sprawie wprowadzania do obrotu żywności pochodzącej od klonów zwierząt”.


Some rights reserved by: https://www.flickr.com/photos/beckstei/

Czytaj dalej 08.05.2014. 08:15

Dzicy zapylacze w Łodzi

Ci, którzy myślą, że tytułowi dzicy zapylacze to alternatywny zespół rockowy, będą być może zawiedzeni. Pod tym pojęciem kryją się bowiem dzikie owady zapylające, które m.in. ze względu na nadmierną chemizację rolnictwa i uprawy roślin modyfikowanych genetycznie, nie mają się w ostatnich latach najlepiej.


Czytaj dalej 05.05.2014. 14:56

Uwaga! Nadlatuje… zmutowany genetycznie komar

OX513A to nie symbol robota, ale nazwa zmodyfikowanego genetycznie gatunku komara, „cudownego dziecka” koncernu Oxitec, firmy zajmującej się badaniami nad roznoszącymi choroby lub powodującym szkody owadami. Zmodyfikowanego komara wypuściła na wolność CTNBio - komisja nadzorująca bezpieczeństwo biologiczne w Brazylii, odpowiedzialna za regulację i autoryzację transgenicznych organizmów w tym kraju.


Some rights reserved by: https://www.flickr.com/photos/howard_roark/

Czytaj dalej 22.04.2014. 16:57

Konsumencie, reaguj! Jutro decydujące głosowanie w PE – ważą się losy miodu wolnego od GMO!

Drodzy konsumenci! Już jutro w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie statusu obecności pyłku kwiatowego w miodzie. Ogłaszamy mobilizację i zachęcamy do wysyłania listów do naszych europarlamentarzystów z prośbą o rozsądne głosowanie w tej sprawie.


Some rights reserved by: https://www.flickr.com/photos/lennartt/

Czytaj dalej 15.04.2014. 10:10