Media po konferencji Znakowanie żywności „bez GMO”

30 czerwca br. odbyła się organizowana przez Zielony Instytut konferencja Znakowanie żywności „bez GMO”. INSPRO w ramach kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!” było partnerem tego wydarzenia.


Spotkanie zakończyło się podsumowującymi wnioskami, z których wynika, iż pierwszym krokiem do wprowadzenia w Polsce znakowania żywności „bez GMO”, powinno być wprowadzenie samoregulacji i umacniającej jej deklaracji – kodeksu dobrych praktyk sygnowanego przez producentów i przetwórców.

Niezwykle istotną rolę w tym procesie muszą spełnić organizacje społeczne – dzięki szerokiemu poparciu obywatelskiemu i nagłośnieniu potrzeb konsumenckich, łatwiej będzie wdrożyć w naszym kraju systemy sprawnie działające za granicą.

Na konferencji obecne było Polskie Radio, które zamieściło relację z tego wydarzenia, temat podjęty został również przez znaną restauratorkę - Agnieszkę Kręglicką, która opublikowała tekst w "Wysokich Obcasach" Przed nami jeszcze sporo pracy, ale wierzymy, że wkrótce zarówno konsumenci, jak i branża wymuszą wprowadzenie znakowania żywności "bez GMO" w Polsce.

07.09.2014. 09:30